2 Eylül 2013 Pazartesi

Wiccan-Buket Kayhan | Ebook İnceleme


Kitap:Wiccan
Yazar:Buket Kayhan
Yayınevi:E-Book
Sayfa Sayısı:227
Tür:Fantastik
Puanım:4 (5 üzerinden)
Bellatrix Frank, erkeklerden yana yüzü gülmeyen, tek arkadaşı Jenny'nin onun için ayarladığı erkeklerle zoraki buluşan bahtsız mı bahtsız biridir. Kendisi melez (Yarı insan + yarı cadı) olduğu için cadılar sirkinde çalışmak zorundadır.
Wiccan'lar yani Safkan cadılar kendilerini diğer tüm varlıklardan üstün görüyorlardır. Belle ile anneside bir zamanlar Wiccanların arasında yaşamaktaydılar fakat wiccanların altında ezilmeye daha fazla dayanamayıp gerçek insanların ve melezlerin arasında yerini aldılar uzun zaman önce. Wiccanlarda kraliçelik sistemi vardır. Her nesilde bir genç wiccan karileçe seçilir ve kendi seçtiği kralla birlikte muazzam bir gücün sahipliğiyle Wiccan ulusuna hükmeder. Fakat bir sorun vardır, tüm kraliçe adayları sırasıyla öldürülür.
Bir gün bir ilk gerçekleşir ve azalan kraliçe adayları sayısı karşısında, Kurul Bob'un evlatlıktan red edip hiç bir zaman irtibata geçmediği kızını yani Belle'yı Wiccan kraliçeliğine aday gösterir. Ve bu hususta Belle'yi koruması için, yakışıklımı yakışıklı Ducan'ı ve aynı zamanda Belle'nın çocukluk aşkı Logan'ı belle'nin mühürü ilan ederler.
Karmaşık bir aşk üçgeni Belle'yi beklemektedir..


 Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu kitap bir yazar tarafından değil amatör birisi tarafından yazılmıştır.-Her ne kadar okurken tam tersini düşünsem de :)- Ön Okumalar internet sitesinden tanıdığımız Buket Kayhan kendi hayal gücünü kullanarak bu kitabı yazmış ve bizlerle paylaşmış.Çokta iyi yapmış.Böyle kişilerin kitaplarını okudukça daha da mutlu oluyorum.Ülkemizde bazılarına göre amatör ama bana göre birçok yazardan daha iyi yazan kişiler mevcut.Tabi bu kişilerin kitaplarını okudukça insan daha da bir mutlu oluyor.''İşte bir türk de böyle fantastik kitaplar yazabiliyormuş'' diyoruz kendi kendimize.
Her neyse daha fazla uzatmadan kitap hakkındaki düşüncelerime ve yoruma geçelim:
-YORUM-
Bellatrix Frank bir cadıdır.Yaşadığı dünyada yıllar önce atalarının cadıları üstün ırk olarak göstermelerinden ve bunu gerçekleştirmek için her şeyi yapmalarından sonra artık kimse cadılara sıcak bakmamaktadır.Atalarının yaptıklarının bedelini artık onların torunları ödemektedir.Bunlardan birisi de Belle’dir.Belle bu bedeli karşılamak için yaşadığı yerde ‘’Büyüleyici Sirk’’ ya da ‘’ Cirque de Witchy’’ olarak adlandırılan bir sirkte çalışmaktadır.Her ne kadar kendisi bir Wiccan yani safkan bir cadı olmasa da bu sirkte çalışmaya mahkumdur.

Sirkte çalıştığı bu sıradan hayatında bir gün oldukça ilginç bir olay gerçekleşir.Eskide Wiccanlar ile birlikte yaşadığı şehir olan Cape’te Kraliçe olmak için aday olan Wiccanlar sırayla öldürülmeye başlanmıştır.Ve bunu neyin ya da kimin yaptığı henüz bilinmemektedir.Adaylar sırayla öldürülmeye devam ederken Belle de bir Wiccan olan babası tarafından yıllar sonra tekrar kızı olaak kabul edilir ve kraliçe olacak kişiler arasında aday gösterilir.Bir aday olduğuna oldukça şaşıran Belle ilk başta ne yapacağını bilemez.Tüm unlar onun bir süredir yaşadığı sakin hayatı çin fazla gelmektedir.Birde bunun üstüne Cape’teki tek dostu olan Duncan’ın onu korumak için görevli olarak bir ‘’Mühür’’ olması hayatını iyice karmaşık bir hale sokar.

İlerleyen bölümlerde hikayeye yeni bir karakter – ya da kızların tabiriyle bir badboy- katılıyor.yeni karakter olan Logan da tıpkı Duncan gibi Cape’ten gelen ve Belle’yi korumakla görevli olan bir Mühürdür.Daha sonra kitapta Belle ile bu iki erkek arasındaki ilişkileri okuyoruz ve ilerleyen bölümlerde bir aşk üçgeni ile karşılaşacağımızı anlıyoruz.

Tüm bunların dışında Belle şuanki kraliçe olan Kraliçe Cadis ile tanışır ve olaylar yavaş yavaş heyecan kazanmaya başlar.Belle için düzenlenen saldırılar artmaya başlamaktadır.Bu saldırıların birinde Belle bazı şeylerin farkına varmaya başlar.
-SPOILER-
Kraliçe adaylarını öldürenlerin asıl amacı yaklaşık 2000 yıl önce olan bir olayı tekrar gerçekleştirmektir.Onlar tüm Wiccanları ortadan kaldırıp kendilerinin kusurlarını yok etmei planlamaktadırlar.
-SPOILER BİTTİ-

Ayrıca kitabı olay akışı dışında bazı şeyler söylemek gerekirse kitap oldukça akıcı ilerliyor.Yazan kişi dialogları oldukça başarılı bir şekilde hazırlamış.Okurken bazı yerlerde karakterler ile birlikte gülmemek elde değil J Oldukça başarılı ve okurken yormayan bir konusu ve anlatımı var.Özellikle Logan karakteri çok başarılı bir şekilde yaratılmıştı.O karakteri her okuyuşumda gülmemek elde değil desem yalan olmaz :D Oldukça eğlenceli bir karakter yaratılmış ve bu da kitabı daha da çok sevmeme neden olmuştu.
Her ne kadar kitabın başlarında Duncan karakterini dahaçok sevsem de ilerleyen bölümlerde artık ikinci adamları sevdiğimi fark ettim ve tam anlamıyla bir Team Logan oldum diyebilirim :D

Kitabın sonunda ise Lanetliler ve Belle ve çevresindekiler arasından büyük bir savaş çıkıyor.Yine SPOILER:

Tüm bu savaşın arkasında eski Kraliçe Cadis ve sirkin sahibi Echolles –ismi yanlış yazmış olabilirim- vardır.Ama karakterlerimiz tüm bu zorlukla karşı çaba gösterim tam anlamıyla mutlu sona ulaşmayı başardılar diyebilirim.
-SPOILER BİTTİ-

Özellikle kitabın o son kısmı oldukça iyiydi.Kitap profesyonel yazarlar tarafından yazışmış kitapları aratmayacak bir kitaptı.Böyle bir kitabı bizimle paylaştığı için Wiccan’ı yazan arkadaşımız Buket Kayhan’a sonsuz teşekkür eder nice böyle başarılı kitaplar yazmasını dilerim :)

-Birkaç alıntı:
''Bazı şeyler şansa bırakılmaya gelmez,bazı şeyler ise tamamen şansa bırakılmalıdır.''
''Bedenim ruhumun hapsolduğu karanlık bir hapishane.Ruhum ise onun ışığına,dokunuşuna muhtaç bir köleydi.''


Kitaba Goodreads'ten ulaşmak ve e-book formatında indirmek için tıklayın!

2 yorum:

  1. Güzel bir kitaba benziyor okumayı düşünüyorum . Yorumun için teşekkürler .))

    YanıtlaSil

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers