9 Eylül 2013 Pazartesi

Kitap Tanıtımı:Kuralsız,Apollyon ve Vampir Akademisi

Yakın zamanda okumak istediğim ve oldukça fazla hayranı olan kitaplar arasında Uyumsuz serisinin 2.kitabı olan ''Kuralsız'',Melez Sözleşmeleri serisinin 4.kitabı olan ''Apollyon'' ve Vampir Akademsi serisinin ilk kitabı yer alıyor.Bu postta da yakın zamanda okumak istediğm bu kitapların tanıtım yazılarına ve kapak tasarımlarına ulaaşbilirsiniz:

1-Kuralsız-Veronica Roth


Tek bir seçim
Fedakarlık gerektirir
Tek bir fedakarlık
Kayıp getirir
Tek bir kayıp
Sorumluluk haline gelir
Tek bir sorumluluk
Savaş demektir
Tek bir seçim
Seni yok edebilir

Her seçimin bir sonucu vardır. Tris sevdiklerini -ve kendini- kurtarmak zorunda. Üzüntü, fedakarlık, kimlik, bağlılık, kurallar ve aşkla ilgili sorunlarla boğuşurken bu hiç de kolay olmayacak. Üstelik savaş başlıyor ve herkes tarafını seçmek durumunda. Ancak geri dönüşü olmayan bir yola giriyorsan, zafer getireceğini umduğun seçim, tüm hayatını altüst edebilir.

2-Apollyon-Jennifer L.Armentrout


Alex bugüne dek iki şeyden çok korktu: Uyanışta kendini kaybetmek ve İksire maruz kalmak. Ancak bazen aşk kaderden daha güçlüdür ve Aiden St. Delphi de tanrılara, Alexi geri getirebilmek için savaş açtı.

Tanrılar, Sethin Alexin güçlerini ele geçirip Tanrı Katili olmasına engel olabilmek için yüzlerce şehri yerle bir edip binlerce insanı öldürdüler.

Ancak iş, Alexle Sethin bağını koparmakla bitmiyor. "Bir Apollyon öldürülemez" teorisinde pek çok açık nokta var ve bu yıkımı durdurmanın yolunu bilen tek kişi de yüzyıllar önce öldü.

Yeraltını koruyan duvarları aşmak, milyonlarca ruhun içerisinde tek bir taneyi aramak ve sonra da geri dönmek çok zor. Ancak Alex Tanrı Katili olmadan önce Sethi durdurmak zorunda yoksa… kendisi Tanrı Katili olabilir.

Melez Sözleşmeleri serisi Melez, Safkan ve Tanrıdan sonra dördüncü kitap Apollyon ile devam ediyor. Üstelik ara kitap İksir,bu kitabın içinde!3-Vampir Akademisi-Richelle Mead


Lissa Dragomir, bir Moroi prensesi: 

Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoilerden her daim korunması gerek.

Lissanın en yakın arkadaşı Rose Hathawayin damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissayı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoilerden- koruduğu tehlikeli bir hayata adamış.
Rose ve Lissa, iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademisine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçesi... Ve iki kız, Akademide yine birçok kalp kıracak.

Lissa ve Roseun Aziz Vladimirden kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademinin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroiler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor. Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoilerin Lissayı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!

2 yorum:

 1. Bilmiyorum ama nedense Vampir Akademisi bana hiç çekici gelmiyor. Hatta buradaki ikinci el kitap evleri ilk 5-6 kitabının tanesini 5TL'den veriyorlar, takas yoluyla veriyorlar ama yok ben sevemiyorum bir seriyi. Ama senin gibi diğer iki seriyi okumak isterim. Bu arada benden başka bir seri tavsiyesi Olimpos Kahramanları'na başla derim. Serinin dördüncü (final kitabımı bilmiyorum) çok yakında çıkacakmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vampir Akademisi kitabını bende yakın bir zamanda filmi çıkacağı için ve internette hep seri hakkındaki konuşmaları gördükten sonra aldım.Bakalım sevecek miyim :)
   Evet bahsettiğin Olimpos Kahramanları serisini bende biliyorum.Percy Jackson'ın yan serisi sanırım.Elimdeki kitap ve serilerden fırsat kalırsa eğer bu seriye de başlamayı düşünüyorum.Teşekkür ederim önerin için :)

   Sil

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers