20 Ocak 2015 Salı

[BuddyReads Etkinliği]: Cinder | Marissa Meyer

"Bir Ay Günlüğü Kitabı"

Kitap:Cinder
Yazar:AMarissa Meyer
Yayınevi:Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı:312
Tür:Fantastik
Puan:4/5
Gelecekte bile, hikâye "bir varmış bir yokmuş" dİye başlıyor… İnsanlarla androidlerin yan yana dolaştığı Yeni Pekin'e hoş geldiniz. Her ne kadar birlikte yaşamayı başarsalar da türlerin dostluğu sanıldığı kadar kolay değil. Ölümcül bir veba insan nüfusunu tehdit ediyor. Ay İnsanları, Dünya'yı uzaydan izleyerek doğru zamanı kolluyor. Kimse Dünya'nın kaderinin tek bir kıza bağlı olduğunun farkında bile değil…
Becerikli bir mekanik ustası olan Cinder, herkesten saklasa da aslında bir sayborg. Üvey annesinin hakaretleri yetmezmiş gibi şimdi bir de üvey kardeşinin hastalanmasından sorumlu tutuluyor. Yakışıklı Prens Kai'in hayatına girmesiyle birlikte, Cinder birden kendini gezegenler arası bir anlaşmazlığın ortasında buluveriyor. Sorumluluk ve özgürlük, sadakat ve ihanet arasında kalan Cinder, Dünya'nın geleceğini koruma altına almak için önce kendi geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak zorunda... Yeniden kurgulanmış bu masalda Külkedisi ile tekrar tanışmaya ne dersiniz?
Marissa Meyer, Washington'ın Tacoma kasabasında doğup büyüdü. Henüz küçük bir çocukken kitaplara âşık olan Marissa, ergenlik yıllarından beri gençlik edebiyatı üzerine çalışıyor. Peri masallarına da büyük bir sevgi besleyen Marissa, gençlik günlerinden beri bu masalları yeniden kurguluyor ve bu tutkusundan da vazgeçecek gibi görünmüyor.

Merhabalar! Yeni bir yorumla tekrar bloga dönmeye çalışıyorum. Ama bu sefer video halinde bir yorum hazırladım. Bu yorumu da bir etkinlik kapsamında hazırladım. "BuddyReads" adındaki etkinlikte ben, Saklama Kabı blogundan Eren, Okumak İçin Doğdum'dan Yiğit ve Fanboyun Günlüğü'nden Alican, birlikte Artemis Yayınları'ndan çıkan ve Marissa Meyer'ın yazdığı Cinder ve Scarlet kitaplarını inceliyoruz. İlk hafta hepimiz serinin ilk kitabı olan Cinder'ı, ikinci hafta ise de Scarlet'i yorumlayacağız. Benim Cinder yorumum ise aşağıda, umarım beğenirsiniz. Yorum yaparsanız sevinirim :)
0 yorum:

Yorum Gönder

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers